Przemek Kopczyk "GOROL/HANYS"

Powrót
gorolhanys.jpg
Katowice

GOROL/HANYS

Przemek Kopczyk

GOROL/HANYS to pierwszy projekt z serii poświęconej mniejszościom etnicznym
i narodowym, żyjącym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Ślązacy, Kaszubi, Tatarzy, Żydzi czy Ukraińcy są postrzegani najczęściej przez pryzmat stereotypów stąd pomysł na przeprowadzenie projektu z wybranym lokalnym artystą związanym z daną społecznością.
Autorem koncepcji jest Przemek Kopczyk, związany od ponad 15 lat ze sztuką uliczną. W części pierwszej autor skupia się na Górnym Śląsku, który poznajemy
z perspektywy związanego z regionem Raspazjana. W efekcie otrzymaliśmy zapis rozmów między tytułowymi Gorolem i Hanysem, film dokumentalny i grę miejską na planie Katowic. Osoba, która zna dobrze Katowice będzie miała szansę wygrania wspólnej pracy Przemka i Raspazjana.

Premiera w drugiej połowie lipca!

---

Przemek Kopczyk (rocznik 1983) – malarz i projektant graficzny. Urodzony
w Gryficach na Pomorzu Zachodnim. Propagator dobrego liternictwa. Mieszka
i pracuje w Warszawie.

http://www.paism83.com/ | https://www.instagram.com/paism83/

Raspazjan (rozniczk 1982) – malarz i muralista. Urodzony w Mikołowie. W swoich pracach łączy futurystyczne wizje światów wyimaginowanych ze śląską demonologią ludową, typografią i abstrakcyjnymi formami. Jest laureatem nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz Mikołowianinem Roku w 2012 roku. Żyje i pracuje w Katowicach.

http://www.raspazjan.com/